Szkoła języka

rosyjskiego

JEDYNA TAKA SZKOŁA W GDAŃSKU, SOPOCIE I GDYNI

Szkoła Letnia w Archangielsku

Miło nam ogłosić, że nasza Szkoła została partnerem Instytutu Filologii i Komunikacji Międzykulturowej Północnego Federalnego Uniwersytetu im. M. Łomonosowa w Archangielsku, a tym samym wyjazdowym centrum szkolenia języka rosyjskiego w Archangielsku – mieście położonym w północno-zachodniej części Rosji w rejonie nadmorskim, oddalonym 1,15 h lotu od Sankt-Petersburga.

Wraz z naszym partnerem zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Międzynarodowej Letniej Szkole Języka i Kultury Rosyjskiej. Na Uniwersytecie Szkoła Letnia odbędzie się już 10 raz, a Szkoła Rasputin jako partner na Polskę po raz drugi zyskała możliwość współorganizacji Szkoły Letniej dla polskich Słuchaczy (poniżej relacja z poprzedniego wyjazdu).

Szkoła dedykowana jest wszystkim zainteresowanym nauką języka rosyjskiego zarówno od podstaw, jak i  osobom chcącym doskonalić język rosyjski na wyższych poziomach zaawansowania. Przed nami dwa tygodnie intensywnej nauki języka rosyjskiego połączonej ze spotkaniami z kulturą Północy Rosji i Archangielska. W Szkole Letniej mogą wziąć udział zarówno Słuchacze naszej Szkoły, jak i wszyscy chętni.

Termin: 18.06.-30.06.2018 (okres białych nocy)

Miejsce: Północny Federalny Uniwersytet im. M. Łomonosowa w Archangielsku.

Poziomy zaawansowania:

- zerowy/podstawowy – dla osób, które nie znają języka rosyjskiego lub dopiero zaczynają naukę;

- poziom I certyfikacyjny – dla osób, które znają już podstawowe słownictwo, podstawy gramatyki, czytają i piszą po rosyjsku;

- poziom II certyfikacyjny – dla osób, które swobodnie wypowiadają się w języku rosyjskim i chcą doskonalić zdobyte umiejętności.

Wstępny program Szkoły Letniej: TUTAJ

Wspólnie z naszym partnerem Północnym Federalnym Uniwersytetem im. M. Łomonosowa w ramach Szkoły Letniej gwarantujemy:

 • 60 godzin lekcyjnych zajęć (ok. 4-5 h/dzień zajęć praktycznych RKI – języka rosyjskiego jako obcego plus dodatkowe moduły językowe, np. biznes i ekonomia; polityka; historia);
 • zakwaterowanie w uniwersyteckim akademiku podwyższonego standardu w pokojach 1, 2 lub 3-osobowych* (*istnieje możliwość zakwaterowania w lokalnych hotelach);
 • zajęcia z wykwalifikowanymi wykładowcami Uniwersytetu;
 • podział Słuchaczy na grupy w zależności od poziomu zaawansowania;
 • naukę w małych grupach, do 10 osób;
 • unikalną metodykę nauczania: nauka języka +”zanurzenie” w środowisko językowe;
 • autentyczne materiały językowe;
 • dodatkowe programy kształcenia (rząd wykładów tematycznych głównych wykładowców Uniwersytetu);
 • indywidualne podejście;
 • program kulturalny – organizacja wycieczek do głównych punktów miasta, warsztaty, spotkania, np: Muzeum Krajoznawcze, Antoniewo-Sijski Monaster, Eksperymentarium, salon literacki, rejs po rzece Dwina, warsztaty tańca, warsztaty wyrobu regionalnych pierników, itd. itp;
 • dodatkowe atrakcje: inauguracja Szkoły; koncert na zakończenie; degustacje kulinarne; festiwal teatrów ulicznych; koncerty z okazji Białych Nocy; itd., itp.
 • opiekę studentów Uniwersytetu w Archangielsku odpowiedzialnych za organizację czasu wolnego Słuchaczy;
 • opiekę przedstawiciela z ramienia Szkoły Języka Rosyjskiego Rasputin;
 • certyfikat zakończenia Szkoły;
 • możliwość uzyskania punktów ECTS – 3.

Koszt nauki i zakwaterowania w pokoju 2-osobowym, łazienka wspólna: 24 800 RUB/14 dni/1 os*. (ok. 1700 zł)

Dopłata do pokoju 1-osobowego z własną łazienką: 4200 RUB/14 dni/1 os.* (ok. 300 zł)

*dla grupy zorganizowanej zniżki

Opłata organizacyjna: 400 zł

Wiza: naukowa, zwolniona z opłat

Opłata za bilety wstępu do obiektów*: ok. 1500 RUB (ok. 100 zł) *program kulturalny nie jest obowiązkowy, Słuchacze mogą zrezygnować z opłaty.

Dojazd*: na koszt własny. *W przypadku zebrania grupy istnieje możliwość organizacji wspólnego wyjazdu/wylotu.

Wyżywienie*: na koszt własny (na terenie akademika znajduje się ogólnodostępna kuchnia, a w pobliżu Uniwersytetu stołówka) *przy grupie zorganizowanej od 10 osób istnieje możliwość obiadów na uniwersyteckiej stołówce, koszt ok. 200-250 RUB/os/dzień (ok. 15-20 zł).

Termin zgłoszeń i rezerwacja miejsc: do 10 kwietnia 2018 r.

Warunek rezerwacji: Zaliczka: 400 zł.

Dodatkowo: Archangielsk położony jest 1,15 h lotu od Sankt-Petersburga i 1,45 h lotu od Moskwy. Na życzenie Słuchaczy istnieje możliwość organizacji dodatkowych fakultatywnych wycieczek do Petersburga lub Moskwy.

Szczegółowych informacji udziela sekretariat Szkoły Języka Rosyjskiego Rasputin, oddział w Łodzi: 514-799-603; kontakt@szkola-rasputin.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej...?

Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz!


Szkoła języka rosyjskiego RASPUTIN

Gdańsk, Gdynia, Sopot
Telefon: 537-514-512
E-mail: